11KV ABB VCB Mechanism for Vmax/ VD4
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 16A |
| Rated Current | 1250A |
| Number of Poles | 3 Pole |
| Voltage | 220 V |
| Brand | ABB |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 12 kV |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
"Adarsh Electricals" We are engaged in offering a wide range of 11kV VCB Mechanism to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"11KV ABB Vmax VCB Mechanism"
"ABB VCB Spring Charging Mechanism"
"ABB VCB Spring Operating Mechanism"
"ABB Mechanism EL2 Drive"
"11KV ABB VCB Mechanism"
"ABB Vmax Mechanism"
"ABB VCB Mechanism"
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India