33KV CGL Vacuum Interrupters for VCB
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 36 kV |
| Breaking Capacity | 31.5 kA |
| Application | Vacuum Breaker |
| Phase | 03 |
| Frequency | 50Hz |
| Material | Porcelain |
| Automation Grade | Automatic |
| Model Name/Number | VL-35416-13F |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Crompton Greaves |
| Current Rating | 1250A |
| Rated Current | 2000 A |
Minimum order quantity: 01 Piece
"Adarsh Electricals" We are engaged in offering a wide range of 33kV Vacuum Interrupters to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"CGL Vacuum Interrupters Type VL-35416-13F"
"33KV CGL Vacuum Interrupters"
"CGL Vacuum Interrupters"
"33KV CGL VL-35416-13F Vacuum Interrupters"
"33KV CGL 35416 Vacuum Interrupters"
"Crompton Greaves 33kV Vacuum Interrupter"
"33kV CGL VCB Vacuum Interrupter"
"33KV CGL VCB Spare Parts"
"33KV CGL Vacuum Bottle"
"Vacuum interrupters in India"
"Vacuum interrupters"
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 33kV |
| Current Rating | 2000A |
| Frequency | 50 |
| Material | Porcelain |
| Country of Origin | Made in India |
33KV CGL Vacuum Interrupters Type VL-43228P
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India