ABB VCB Mechanism
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Product Type | VCB Mechanism |
| Current Rating | 25A |
| Rated Current | 400 A |
| Number of Poles | 3 Pole |
| Brand | ABB |
| Breaking Capacity | 25 kA |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Rated Sensitivity | 100 mA |
| Mounting Type | Bolt-on Mounting |
| Voltage | 230 V |
| Rated Voltage | 240 V |
Minimum order quantity: 01 Piece
"Adarsh Electricals" We are engaged in offering a wide range of 11kV VCB Mechanism to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Vmax Mechanism"
"ABB VCB Mechanism"
"ABB VCB Vmax Mechanism"
"11KV ABB VCB Mechanism"
"VCP Spare Parts"
"ABB VCB Spare Parts"
"ABB Vmax Mechanism"
"ABB Vmax Mechanical"
"ABB EL2 Drive"
"ABB EL1 Drive"
"ABB EL 3 Drive"
"ABB Spring Charging Mechanism"
"VCB Panel Spares"
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India