Providing you the best range of 32 a auxiliary switch, tnc switch and 20 a auxiliary switch with effective & timely delivery.
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Current | 32A |
| Ambient Temperature | 0 - 180 Degree C |
| Voltage | 230 V |
| Usage/Application | Auxiliary Switch |
| Frequency | 50 Hz |
| Type of voltage | DC |
Minimum order quantity: 1 Piece
Cgl auxiliary switch
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Type of Switch | Rotary Switch |
| Current | 20A |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Current | 20A |
| Ambient Temperature | 0 - 180 Degree C |
| Voltage | 230 V |
| Usage/Application | Auxiliary Switch |
| Type of voltage | DC |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Cgl auxiliary switch
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India