Manufacturer of a wide range of products which include abb acb motor 24-220volt and crompton greaves vacuum circuit breaker.
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Rated Current | 630 A |
| Poles | 3 Pole |
| Breaking Capacity | 75 kA |
| Rated Voltage | 415 V |
| Trip Unit | Electronic |
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 3.3 kV |
| Rated Current | 630 A |
| Breaking Capacity | 16 kA |
| Panel Type | Indoor |
| Phase | 3 Phase |
| Rated Frequency | 50 Hz |
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India