Prominent & Leading Manufacturer from Bulandshahr, we offer 11 kv stelmec jaw contact / spare part, 11 kv vcb female jaw contact and 11 kv vcb jaw contact.
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Type | Circuit Breakers |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Stelmac |
| Voltage | 11 kV |
| Frequency | 50 Hz |
| Current | 630 A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 1 Piece
Stelmac jaw contact
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | VCB Panel |
| Type | Female |
| Voltage | 230 V |
| Color | Silver |
| Current | 10 A |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 11 kV |
| Thickness | 2mm |
| Size/Dimension | 3.5inch ( L ) |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 1 Piece
11kv cgl jaw contact
₹ 410 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | VCB Panel |
| Type | Male |
| Voltage | 230 V |
| Color | Silver |
| Weight | 70g |
| Current | 10 A |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 11 kV |
| Thickness | 2mm |
| Size/Dimension | 4inch ( L ) |
| Material | MS |
Minimum order quantity: 1 Piece
11kv megabin jaw contact
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India