₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Voltage Class | 3.3 kV |
| CT Ratio | 50/5 A |
| PT Ratio | 3.3 kV/110 V |
| Accuracy Class | 0.2 |
| Insulation Type | Oil Filled |
| Installation Type | Outdoor |
| Metering Application | HT Consumer |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| System Voltage | 11 kV |
| Installation | Outdoor |
| Rated Burden | 50 VA |
| Accuracy Class (Metering) | 0.5 |
| Secondary Voltage | 110/√3 V |
| Insulation Type | Oil Cooled |
| Accuracy Class (Protection) | 3P |
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India