Providing you the best range of 30 v dc tripping coil and 33kv tripping coil cgl with effective & timely delivery.
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 30 V |
| Material | Copper |
| Weight | 150g |
| Current | 630 A |
| Phase | Three |
| Current Voltage | 11 kV |
Minimum order quantity: 1 Piece
ERL tripping closing coil
₹ 620 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 110 V |
| Condition | New type |
| Brand | Crompton |
| Material | Copper |
| Current | 110v,24v,30v,220v |
| Country of Origin | Made in India |
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India