11KV & 33KV Tripping Coils For VCB
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Operating Voltage | 12 V DC |
| Voltage | 24V to 220B |
| Breaker Type | MCCB |
| Trip Type | Shunt Trip |
| Brand | Schneider, Areva, Alstom |
| Breaker Rating | 63 A |
| Mounting Position | Left Side |
| Material | Copper |
| Current | DC |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Brand | BHEL |
| Voltage | 24V - 220V |
| Material | Copper |
Minimum order quantity: 01 Piece
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India