Our range of products include 33kv cgl vcb mechanism and abb vbf 36 vcb mechanism/ 33kv abb outdoor vcb mechanism.
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 33kV |
| Material | Mild Steel |
| Phase | 03 |
| Current Rating | 2000A |
| Frequency | 50Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Country of Origin | Made in India |
| CGL | 20Kg |
| Brand | CGL |
Minimum order quantity: 01 Piece
"Adarsh Electricals" We are engaged in offering a wide range of 33kV VCB Mechanism to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"Crompton Greaves Mechanism"
"33KV Crompton Greaves Mechanism"
"CGL VCB Mechanism"
"33KV Crompton Greaves Mechanism"
"33KV CGL Mechanism"
"33KV CGL VCB Mechanism"
"33KV VCB Mechanism/ Mechanical"
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 36 kV |
| Rated Current | 2500A |
| Phase | 03 |
| Usage Application | Outdoor VCB Panel |
| Frequency | 50Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Model Name/Number | Basic Mechanism ( ESH9 ) HD4 & OHB |
| I Deal In | New and Second Hand |
Minimum order quantity: 01 Piece
"Adarsh Electricals" We are engaged in offering a wide range of 33kV VCB Mechanism to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
"33KV Outdoor VCB Mechanism"
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India