Our product range includes a wide range of half gear with worm for 11kv cgl vcb, cgl vcb rack in rack out gear and 11kv vacuum interrupters.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Type | Circuit Breakers |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
"Adarsh Electricals" We are engaged in offering a wide range of VCB Panel Spares to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 1150 / Piece Get Latest Price
| Spare Type | Drive Mechanism |
| Rated Voltage | 3.3 kV |
| Rated Current | 630 A |
| VCB Make | Siemens |
| Panel Type | Indoor |
| Color | Black |
| Brand | Crompton |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 3.3 kV |
| Rated Current | 400 A |
| Breaking Capacity | 12.5 kA |
| Application | Vacuum Contactor |
| Phase | Single Phase |
| Mounting Position | Horizontal |
| Rated Frequency | 50 Hz |
Adarsh Gupta (CEO)
Adarsh Electricals
Bahlimpura, Nelkanth Mahadev Mandir
Bulandshahr - 203001, Uttar Pradesh, India